Wybór najlepszego oprogramowania dla Twojego sklepu internetowego to bez wątpienia jedna z najistotniejszych kwestii. Poniżej znajdziesz wykaz najpopularniejszych bezpłatnych i płatnych platform.
BEZPŁATNE PLATFORMY OPEN-SOURCE
To gotowe już oprogramowania, które pobiera się ze strony, a następnie instaluje na swoim serwerze.
1. PrestaShop
Najpopularniejsze bezpłatne oprogramowanie, bardzo proste, intuicyjne w obsłudze.
2. Magento
To najbardziej rozbudowany system dla sklepów internetowych w grupie tych bezpłatnych, przeznaczony głównie dla większych firm i niezwykle popularny na zachodzie.
3. WooCommerce
To jedna z najbardziej znanych wtyczek przeznaczonych dla WorldPress eCommerce. Niezwykle łatwa w obsłudze, zintegrowana z WordPress
PLATFORMY PŁATNE
Przy jednorazowej opłacie otrzymujemy rozbudowane oprogramowanie dla naszego sklepu internetowego, dostępne od razu.
1. Shoper
To najpopularniejsze w swojej grupie oprogramowanie dla internetowych sklepów, z ponad dwustu pięćdziesięcioma funkcjami. Znane z niezwykle prostego administracyjnego panelu. Zdobywca licznych nagród branżowych.
2. Click Shop
To oprogramowanie z rocznym abonamentem (Home.pl). Jego celem jest jak najprostsze (z formalnego punktu widzenia) uruchomienie sklepu internetowego.
3. IAI Shop
Oprogramowanie z miesięcznym abonamentem dla zaawansowanych, niezwykle rozbudowane i zintegrowane z tymi najważniejszymi zewnętrznymi systemami, dzięki czemu pozwalające na sprawną sprzedaż internetową.
4. Sky-Shop
To w zasadzie gotowy do nawigacji sklep internetowy. Plusem jest możliwość jego bezpłatnego przetestowania przez czternaście dni.
5. AptusShop
Oprogramowanie nowoczesne i bardzo rozbudowane. Dużym plusem jest dopasowanie sklepu do wymagań klientów, dzięki już gotowym modułom dodatkowym lub indywidualnej zmianie funkcjonalności.
6. Soteshop
Intuicyjne i łatwe w obsługiwaniu oprogramowanie przeznaczone do sprzedaży w Polsce i reszcie Europy. Dostępne w miesięcznym abonamencie lub w jednorazowym zakupie licencji.
7. Comarch ERP e-Sklep
Oprogramowanie dostępne w dwóch wersjach:
* stacjonarnej – instalacja na własnym serwerze,
* usługowej.
Umożliwia szybkie eksportowanie towarów do sklepu, kontrolowanie stanów magazynowych i obsługiwanie zamówień.
PODSUMOWANIE
Dostosowanie oprogramowania do potrzeb sklepu to najważniejsza kwestia, jednak przy jego wyborze warto mieć na uwadze to, czy jest ono zintegrowane z FreshMailem, który niezwykle ułatwia utrzymanie kontaktu z klientem, zwiększenie sprzedaży, a także ogólny rozwój sklepu.