Najlepsze oprogramowania dla sklepów internetowych

Wybór najlepszego oprogramowania dla Twojego sklepu internetowego to bez wątpienia jedna z najistotniejszych kwestii. Poniżej znajdziesz wykaz najpopularniejszych bezpłatnych i płatnych platform.

BEZPŁATNE PLATFORMY OPEN-SOURCE

To gotowe już oprogramowania, które pobiera się ze strony, a następnie instaluje na swoim serwerze.

1. PrestaShop

Najpopularniejsze bezpłatne oprogramowanie, bardzo proste, intuicyjne w obsłudze.

2. Magento

To najbardziej rozbudowany system dla sklepów internetowych w grupie tych bezpłatnych, przeznaczony głównie dla większych firm i niezwykle popularny na zachodzie.

3. WooCommerce

To jedna z najbardziej znanych wtyczek przeznaczonych dla WorldPress eCommerce. Niezwykle łatwa w obsłudze, zintegrowana z WordPress

PLATFORMY PŁATNE

Przy jednorazowej opłacie otrzymujemy rozbudowane oprogramowanie dla naszego sklepu internetowego, dostępne od razu.

1. Shoper

To najpopularniejsze w swojej grupie oprogramowanie dla internetowych sklepów, z ponad dwustu pięćdziesięcioma funkcjami. Znane z niezwykle prostego administracyjnego panelu. Zdobywca licznych nagród branżowych.

2. Click Shop

To oprogramowanie z rocznym abonamentem (Home.pl). Jego celem jest jak najprostsze (z formalnego punktu widzenia) uruchomienie sklepu internetowego.

3. IAI Shop

Oprogramowanie z miesięcznym abonamentem dla zaawansowanych, niezwykle rozbudowane i zintegrowane z tymi najważniejszymi zewnętrznymi systemami, dzięki czemu pozwalające na sprawną sprzedaż internetową.

4. Sky-Shop

To w zasadzie gotowy do nawigacji sklep internetowy. Plusem jest możliwość jego bezpłatnego przetestowania przez czternaście dni.

5. AptusShop

Oprogramowanie nowoczesne i bardzo rozbudowane. Dużym plusem jest dopasowanie sklepu do wymagań klientów, dzięki już gotowym modułom dodatkowym lub indywidualnej zmianie funkcjonalności.

6. Soteshop

Intuicyjne i łatwe w obsługiwaniu oprogramowanie przeznaczone do sprzedaży w Polsce i reszcie Europy. Dostępne w miesięcznym abonamencie lub w jednorazowym zakupie licencji.

7. Comarch ERP e-Sklep

Oprogramowanie dostępne w dwóch wersjach:

* stacjonarnej – instalacja na własnym serwerze,
* usługowej.

Umożliwia szybkie eksportowanie towarów do sklepu, kontrolowanie stanów magazynowych i obsługiwanie zamówień.

PODSUMOWANIE

Dostosowanie oprogramowania do potrzeb sklepu to najważniejsza kwestia, jednak przy jego wyborze warto mieć na uwadze to, czy jest ono zintegrowane z FreshMailem, który niezwykle ułatwia utrzymanie kontaktu z klientem, zwiększenie sprzedaży, a także ogólny rozwój sklepu.