Laptopy poleasingowe klasy biznes

Rynek sprzętu IT rośnie w siłę. Żadna firma czy też nawet dom nie może obyć się bez sprzętu komputerowego. Warto więc rozważyć sprzęt klasy biznes po 3 letnim leasingu. Czemu?

Odpowiedź znajdziecie poniżej. Od razu napomnę, że materiał wspomniał przy współpracy z amso.pl, a więc sklepem, który specjalizuje się w sprzedaży komputerów i laptopów tego typu.

Komputery poleasingowe czym są? Są to sprzęty po 3 letnim leasingu klasy biznes. Osoby z AMSO bardzo często to podkreślają i tłumaczą czym są owe urządzenia. Przede wszystkim chodzi tutaj o ot, że urządzenia tego typu są wykonane inaczej niż te, jakie znamy z rynku konsumenckiego (supermarketowego). W kilku zdaniach wspominają o tym, że sprzęt nie jest plastikowy, a wykonany ze stopów metali, w kolejnych argumentach pojawiają się takie wyznaczniki jak odporność na zalanie cieszą, na pył, matowa matryca (lepsza do pracy w słoneczne dni) czy też zaprojektowanie przez inżynierów w taki sposób, aby były to urządzenie niezawodne. Logicznie? Dla mnie tak, gdyż osobiście uważam, że gdybym prowadził wielką firmę/korporację to nie chciałbym aby sprzęty z dziwnych błahych powodów przestawały działać, a pracownicy siedzieliby nic nie robiąc nie zarabiając na siebie. Dlatego w branży IT powstał ten segment i tacy producenci jak Dell Lenovo HP i kilku innych tworzą specjalnie wybrane sprzęty na potrzeby takich firm.

Czemu więc tak dobre sprzęty trafiaja ponownie do obiegu? Wszystko bierze się stąd, zę przez 3 lata producent daje wsparcie 24 godzinne. Oznacza to, że jeśli urządzenie się popsuje w 24 godziny przybywa serwisant naprawia i pracownik dalej działa. Po 3 latach firma może wykupić sprzęt- bez gwarancji lub nabyć nowy nie płacąc przy tym ostatnie (największej raty). Na zachodzie skąd pochodzą laptopy poleasginowe model finansowania jest inny dlatego firmie opłaca się zdać sprzęt i kupić nowe rozwiązania i odsprzedać poprzednie sprzęty takiemu sklepowi jak AMSO.

Czy więc warto nabyć sprzęt po 3 letnim leasnigu? Warto, gdyż okazuje się, że kosztuje on 70% ceny, co przy klasach biznes robi naprawdę sporą różnice. Na dodatek sprzęt jest sprawny i ma niebywale mocne parametry, gdyż procesory to, pamięć ram i inne części to najmocniejsze parametry w dniu premiery. Oznacza to ,że po 3 latach nadal są one na tyle mocne, że otrzymujemy w niższej cenie sprzęt, który deklasuje w tym samym segmencie sprzęt nowy z supermarketu. Oczywiście nowe sprzęty klasy biznes są mocniejsze, ale ich ceny są oczywiście znacznie, znacznie wyższe stąd do porównania zestawiamy sprzęt nowy z supermarketu.

Dostajemy więc często mało używany sprzęt, gdyż najczęściej laptopy siedzą w stacjadokujących, a więc służą bardziej jako komputer stacjonarny a komputery stacjonarne po prostu stoją. Oczywiście rzetelne firmy jak AMSO testują i audytują wewnętrznie urządzenia. Dzielą je na klasy, dzielą je na klasy, sprawdzają jak się zachowują w stresie i czy na matrycy nie mają jakiś plam. Z tego co mi przekazano AMSO daje nawet 12 miesięcy podstawowej gwarancji z możliwością rozszerzenia nawet do 36 miesięcy. Okres jest więc długi i nie trzeba się przejmować o sprzęt. Dodatkowo jak już wspomniałem jest on mało zawodny z racji swojej klasy i wykonania, które nie zostało zmienione czy też zachwiane podczas leasingu.

Powyższe argumenty, które zostały mi przekazane pokazują, że naprawdę warto przemyśleć zakup nowego laptopa z supermarketu. Sprzęt poleasingowy naprawdę dostarcza o wiele ciekawsze rozwiązania i chyba jedynym minusem może być tylko to, że musimy przełknąć to, że ktoś przed nami go używał. Jednakże wydaje mi się, że jest to małą cena względem tego, co otrzymujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here