Jak założyć bloga?

Blogi już od dawna nie są tylko internetowymi pamiętnikami. Teraz to także świetny sposób na zarobek. Przyjrzyjmy się więc, w jaki sposób założyć bloga i jak dobrze na nim zarobić.

JAK ZAŁOŻYĆ BLOGA?

Najlepszą opcją będzie założenie bloga firmowego na platformie WordPress.org.

1. Pobierz WordPress ze strony oficjalnej.
2. Rozpakuj archiwum, a następnie rozmieść pliki na katalogowym serwerze /www/nazwadomeny.pl np. za pomocą Filezilla.
3. W panelu administratora utwórz potrzebną Ci, by móc przechowywać wpisy, bazę danych.
4. Pod adresem http://www.twoja-domena.pl/wp-admin/install.php rozpoczniesz instalowanie, przy czym niezbędne będzie podanie nazwy użytkownika, a także bazy danych. Po wpisaniu hasła przechodzisz dalej i instalacja zostanie zakończona.

Szablony do bloga dostępne są, np. na stronie motywywordpress.pl.

JAK SPRAWIĆ, BY TEKSTY BYŁY CZYTANE?

* Przede wszystkim dowiedz się, z kim masz do czynienia, z jakimi odbiorcami i jakie teksty ich interesują? Do tego celu świetnie nada się ankieta.

* Umieszczaj skuteczne rodzaje postów. Zaliczają się do nich listy, np. 10 ulubionych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Liczby przyciągają uwagę obserwatorów. Dobrze też pisać artykuły poradnikowe, np: Jak schudnąć w 30 dni?

PROMOWANIE BLOGA

* SEO – pozycjonowanie strony. Wyszukiwarka Google to główna sprawczyni ruchu w internecie. Warto zadbać o to, by każdy tekst na blogu uwzględniał frazy kluczowe.

* Osobiste kanały social media. Najpopularniejszym kanałem w Polsce w dalszym ciągu jest Facebook, dlatego to właśnie przede wszystkim on powinien służyć do promocji bloga. Konta na Facebooku, coraz popularniejszym Instagramie i Twitterze to świetny sposób na promocję, dlatego warto poznać specyfikę tych mediów, by móc dostosować do nich swoją komunikację z obserwatorami.

* Gościnne wpisy innych blogerów. Współpraca blogerów to jedna z najlepszych form promocji, która przynosi korzyści każdej ze stron.

* Aktywny udział w grupach tematycznych na Facebooku. Dziel się wiadomościami, doradzaj i… wrzucaj linki do swojego bloga.

Dzięki tym podpowiedziom Twój blog powinien rozkwitnąć.