jaką lalkę wybrać dla dziecka?

Każda mała dziewczynka marzy o lalce. Lalki dla dzieci są zabawkami, które uczą małe dziewczynki opiekuńczości, czułości oraz troski. Lalka jest odzwierciedleniem uczuć do dziecka. Dzięki zabawie lalkami maluchy uczą się również kreatywności. Każda dziewczynka chce żeby jej lalka ładnie się prezentowała, dlatego przebiera ją w różne stroje, w zależności od okazji.

Lalki są towarzyszkami zabaw i nauczycielkami. Dziewczynki posiadające lalki są bardziej cierpliwe, a ich koordynacja wzrokowo-ruchowa jest lepiej rozwinięta. Lalki świetnie rozwijają wyobraźnię. Małe dziewczynki uwielbiają bawić się w dom, świetnie im wychodzi odgrywanie ról.

Za pomocą lalek dziecko może nawet organizować przedstawienia, najczęściej są to teatrzyki. Taka zabawa korzystnie wpływa na zwiększenie pewności siebie i rozwija umiejętności dziecka.

Lalki dla dzieci

Rodzaje lalek dla dzieci

W sklepach mnogość lalek dla dzieci jest ogromna. Wielu rodziców nie wie co wybrać dla swojego dziecka. Podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru lalki jest wieku dziecka, istotne są również jego zainteresowania. Wyróżniamy następujące rodzaje lalek:

Lalki, w formie przytulanki, wyróżniają się materiałem, z którego są wykonane. Zazwyczaj jest to miękka i przyjemna w dotyku tkanina. Idealne dla najmłodszych dzieci, ponieważ pozbawione są niewielkich i niebezpiecznych elementów dla dziecka.

Lalki – bobasy, przeznaczone są dla dziewczynek, które ukończyły 3 lata. Taka lalka jest imitacją niemowlaka, dzięki temu maluch może nią się opiekować – przewijać, myć, przebierać, chodzić z nią na spacery. Bogatsze wersje mają dodatkowo wbudowane funkcje, takie jak: mówienie oraz śpiewanie.

Lalki Barbie, ich rozmiar jest niewielki. Polecane są dla dziewczynek powyżej 5 roku życia, ponieważ takie lalki często w zestawie mają drobne elementy, które mogą być zagrożeniem dla młodszych dzieci. Zabawa takimi lalkami polega na układaniu im fryzury, przebieraniu, odgrywaniu scenek.

Lalki inspirowane bajkami, dzięki nim dziecko podczas zabawy, może przenieść się chociaż na chwilę do bajkowej krainy. Ich wygląd nawiązują do ulubionych bajek dziecięcych.

Przeczytaj też: http://www.jobston.pl/kuchnie-i-akcesoria-dla-dzieci-czy-to-dobry-pomysl-na-prezent-dla-malucha/