Internet dla przedsiębiorstw w Polsce — rozbudowa infrastruktury ITH

ITH zakończyło pierwszy kwartał 2023 roku, rozbudowując swoją infrastrukturę i dodając nowe powierzchnie kolokacyjne w Warszawie oraz Katowicach. Dołączają one do istniejących obiektów kolokacyjnych na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te lokalizacje są połączone za pomocą efektywnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostarczanie usług internetowych i transmisji danych.

Posiadając różne obiekty kolokacyjne, dajemy naszym Klientom możliwość wyboru najlepszego miejsca dla ich urządzeń. W niektórych przypadkach Klienci potrzebują zbudować zapasowe centrum danych w innym mieście, a w innych chcą, aby obiekt kolokacyjny był blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Dzięki naszym zasobom możemy być elastyczni i oferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie — wszystko w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

Elastyczność i jasne podejście ofertowe w ITH

Polska firma telekomunikacyjna ITH dynamicznie rozwija się na rynku, dostarczając kompleksowe usługi ICT dla biznesu. Swoją działalność rozpoczęła od oferowania Internetu światłowodowego oraz Internetu biznesowego. W ofercie ITH znajdziemy również takie usługi jak kolokacja, wirtualna centrala i hosting domen.

ITH swoją siedzibę ma w Krakowie, gdzie rozpoczęła swoją działalność dzięki założycielom, Niko Bałazy i Jakubowi Jedynakowi. Dzięki ich doświadczeniu w branży telekomunikacyjnej firma zdobyła renomę na polskim rynku. ITH może pochwalić się solidnym wsparciem finansowym, które zdobyła dzięki inwestycjom ze strony alternatywnej spółki inwestycyjnej B Capital ASI z Krakowa oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy.

ITH oferuje swoje usługi na terenie całej Polski, posiada swoje główne węzły sieciowe w takich miastach jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice i cała aglomeracja Śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń, Warszawa. Dzięki tak rozbudowanej infrastrukturze sieciowej, usługi ITH mogą być aktywowane na terenie całego kraju nawet w kilka dni.

ITH — wsparcie dla Twojego zespołu IT

ITH

Firma ITH, znana z dostarczania najwyższej jakości usług IT, współpracuje z takimi podmiotami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Dodatkowo odpowiada za dostarczenie instalacji sieciowych oraz usług dostępu do Internetu dla hali Panattoni, galerii Odyseja w Brzesku oraz centrów handlowych ATUT na terenie całej Polski.

W ramach projektu ITH Ready ITH podłącza biurowce w Polsce do swojej sieci ITH Net, przynosząc korzyści zarówno dla najemców, jak i właścicieli oraz zarządców budynków. Współpraca z ITH Ready gwarantuje:

 • Zjednoczoną i uporządkowaną infrastrukturę budynkową
 • Szybkie wdrożenie usług ITH Net
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i zapasowego łącza

Oferta usług IT firmy ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i
 • Budowa instalacji niskoprądowych i wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak zaznacza, że: ITH ma na celu współpracę z wewnętrznymi zespołami IT klientów, oferując im partnerstwo i wsparcie, zamiast konkurować z nimi.

Firma wyróżnia się elastycznością, dając klientom możliwość łatwego dostosowania oferowanych usług do ich potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

CEO ITH, Niko Bałazy, zauważa, że: firma jest prawdopodobnie jedynym w pełni elastycznym dostawcą skoncentrowanym na rynku biznesowym, który charakteryzuje się ciągłą zmianą, dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem. ITH działa w całej Polsce, mając główne biura w Warszawie i Krakowie. W długoterminowych planach ITH przewiduje otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.