Zwiększenie dostępności danych, ich całkowite bezpieczeństwo, ale też możliwość szybszego przetwarzania, dla każdego większego przedsiębiorcy ma znaczenie. Dane to Twoja firma, to również to, co przez lata udało Wam się wypracować. Bez danych nie ma Ciebie, Twojej firmy i zapewne wielu lat ciężkiej pracy.

Przede wszystkim nie ponosisz ogromnych kosztów związanych ze stworzeniem, ale i utrzymaniem własnej serwerowni. Pamiętaj, że własna serwerownia to nie tylko profesjonalny sprzęt, ale też zespół pracowników, który czuwa nad jego prawidłowym działaniem. Dzięki kolokacji masz możliwość skorzystania z usługi natychmiast – nie czekasz zatem kilka bądź kilkanaście tygodni na stworzenie odpowiedniego miejsca dopasowanego do Twoich potrzeb.

Brak kosztów tworzenia serwerowni i zatrudniania pracowników, możliwość natychmiastowego skorzystania z usługi kolokacji to tylko początek zalet. Dzięki korzystaniu z usług firmy zewnętrznej masz dostęp do wsparcia oferowanego przez najlepszych specjalistów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto, wraz z rozwojem Twojego biznesu, firma zewnętrzna dopasuje usługę do Twoich potrzeb – w przypadku własnej serwerowni, musiałbyś ponosić dodatkowe koszty.

Dlaczego warto?

Twoja wygoda jest ważna, ale istotne są również korzyści techniczne, jakie zyskujesz po skorzystaniu z kolokacji. O tym, że wręcz natychmiast masz możliwość skorzystania z kolokacji, już wspomniano. Ale musisz wiedzieć, że oferowane rozwiązania dla Twojego działu informatycznego będą kompatybilne z systemami Twojej firmy – nie musisz się  obawiać, że coś będzie nie tak. Poza pełnym dopasowaniem możesz liczyć na pełne bezpieczeństwo, a zatem odpowiednie zabezpieczenie klatkami, kamerami, czujnikami czy też plombami. Pamiętaj również, że korzystanie z usług firm zewnętrznych to także możliwość skorzystania z dodatkowo oferowanych usług, jak pomoc przy przeprowadzeniu procesu relokacji, bądź stworzenie pomieszczenia dla administratora.