Czy warto kupić Sony Xperia M5? Sprawdzamy, czym się wyróżnia

Sony Xperia M5 to nowoczesny, dynamicznej osobie, która ma wysokie wymagania wobec sprzętu wykorzystywanego na co dzień.

Sony Xperia M5 pojawił się na rynku pod koniec 2015 roku. To jednak jeden z tych modeli, które sprawdzą się jeszcze przez kilka lat. Wszystko z uwagi na bardzo wysokie parametry techniczne. Te zadowolą zarówno miłośników fotografii z najwyższej półki, jak i osoby ceniące sobie szybką pracę smartfona.

Sony Xperia M5 – zdjęcia i filmy na najwyższym poziomie

Lubisz robić zdjęcia i cieszyć się ich doskonałą rozdzielczością? Jeśli tak, Sony Xperia M5 Cię zachwyci. Główny tylny aparat to aż 21,5 megapikseli – matryca, dzięki której uchwycisz nawet najmniejszy detal na fotografii. Ale to dopiero początek. Możesz się bowiem cieszyć również bardzo wysoką jakością zdjęć robionych przednim aparatem. W przeciwieństwie do większości smartfonów na rynku, Sony Xperia M5 dba także o miłośników selfie – posiada aż 13-megapikselową matrycę. Koniec więc z rozmytymi selfie na Instagrama (chyba, że zechcesz zastosować taki właśnie filtr). Czeka na Ciebie również hybrydowy mechanizm automatycznej ostrości oraz tryb HDR. Fotografie zaś możesz wykonywać nawet z 5-krotnym zoomem bez utraty jakości.

A co z filmami?  ZSony Xperią M5 obraz nagrasz w rozdzielczości 4K. I nie obawiaj się o przestrzeń dyskową. Telefon oferuje 16 GB pamięci wewnętrznej, a dodatkowo możesz ją rozszerzyć kartą pamięci, uzyskując ostatecznie nawet ponad 200 GB. Miejsca więc na pewno nie zabraknie.

Obraz i dźwięk na najwyższym poziomie

O tym, że Sony Xperia to marka stawiająca na doskonałe rozwiązania, nie trzeba chyba nikomu przypominać. W końcu producent odpowiada za kultowego walkmana przed dekadami, a teraz troszczy się o perfekcyjną jakość muzyki i rozmów telefonicznych. Ale i na polu obrazu czeka Cię pełne zadowolenie. Wyświetlacz z przekątną 5 cali o rozdzielczości 1080p i technologią Mobile Bravia Engine 2, IPS zachwyci ostrością, perfekcyjnym nasyceniem barw oraz głębię kolorów.

Jak wygląda wytrzymałość telefonu przy nieustannym robieniu zdjęć czy słuchaniu muzyki? Bateria o pojemności 2600 mAh z technologią STAMINA pozwoli telefonowi na pracę nawet do 2 dni.

Sony Xperia M5 – wytrzymałość pod każdym względem

Obawiasz się, że telefon ulegnie zniszczeniu podczas codziennego użytkowania? Nie w przypadku Sony Xperii M5. Telefon jest wyposażony w wodoodporną technologię, która zabezpieczy nie tylko, gdy smartfon przypadkiem wpadnie do kałuży czy umywalki, ale i przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo jednak warto się wyposażyć w szkło hartowane na front, by zapobiec porysowaniu ekranu.

Sony Xperia M5 to również estetyka – telefon dostępny jest zarówno w odcieniu klasycznej czerni, jak i np. ze złotymi akcentami.

Sony Xperia M5 łączy w sobie najlepsze walory smartfonów i doskonale spełnia oczekiwania osób, które nie lubią kompromisów.