Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny telewizor – np. najnowszy telewizor Samsung QLED TV lub elegancki model Panasonica – musisz znaleźć dla niego godne miejsce w salonie. Zazwyczaj stawiamy go na szafce RTV lub meblościance w samym centrum wnętrza, ale coraz częściej wieszamy go na ścianie. Efekt wizualny mogą jednak popsuć kable. Koniecznie trzeba je schować – podpowiadamy, jak.

Jest kilka sposobów, aby ukryć kable od telewizora. Warto wcześniej zaplanować, gdzie ustawimy wybrany model, abyśmy wiedzieli, jak się przygotować do montażu. Nawet najbardziej elegancki sprzęt – jak telewizor Samsung QLED czy Philips – nie będzie przyciągał wzroku, jeśli nie schowamy kabli. Na szczęście jest kilka sposobów, aby usunąć je z pola widzenia – zarówno naszego, jak i gości. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Gniazda

Samsung QLED TV, Sony czy też Philips mogą podobać się nam nie tylko z powodu parametrów, ale i designu. Aby kable nie psuły efektu wizualnego i nie działały nam na nerwy, musimy je schować. Jednym z rozwiązań są specjalne gniazda. Wtedy możemy kable telewizyjne i prądowe schować tuż za naszym telewizorem. Można je także skrócić lub ukryć w maskownicy, a nie będą wtedy wystawać poza odbiornik.

Korytko

Innym, ale równie skutecznym, rozwiązaniem będzie korytko. Dzięki temu Samsung QLED TV czy wybrany Panasonic będą prezentować się w salonie tak, jak powinny. Trzeba, jak już nazwa podpowiada, ukryć kable w specjalnie wykutej w ścianie rynience. Następnie należy je przykryć sklejką lub płytą g-k, a potem zagipsować na równi ze ścianą. Pamiętajmy, aby wykonać też otwory zarówno przy wlocie, jak i wylocie. Jeśli będziemy chcieli dołączyć kiedyś jeszcze inne kable, będzie taka możliwość.

Szafka RTV

Decyzja o zakupie szafki RTV rozwiązuje nam wiele problemów, także z wystającymi kablami telewizyjnymi. Ustawisz na niej telewizor Samsung QLED czy Sharp, a szpecące kable łatwo schowasz. W sklepach jest tak ogromny wybór, że znajdziemy odpowiednią do naszego wnętrza – w stylu klasycznym, nowoczesnym, z tworzyw sztucznych, z drewna, w różnych kolorach i rozmiarach. Szafka wyposażona jest także w panel przysłaniający mocowanie oraz kable. Znacznie ułatwi montaż i ukryje to, czego nie chcemy oglądać na co dzień.

Panel maskujący

Innym pomysłem, aby schować kable, będzie także specjalna okładzin. Możesz wybrać taką z MDF-u, drewna lub płyty g-k. Kable ukryte zostaną w tym przypadku między ścianą a płytą. Podobnie jak w przypadku korytka, koniecznie nie zapomnij, aby zostawić na dole i na górze otwory. Ważne, abyś zawsze miał dostęp do telewizora.

Ponadto jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie. Możesz powiesić najnowszy telewizor Samsung QLED TV na jednej ścianie, a kable poprowadzić przez ścianę od drugiego pokoju i schować np. w szafie.