Korzyści z używania Magento są rozliczne. Istnieją miliony sklepów online na całym świecie. W rezultacie istnieje wiele opcji wyboru platformy do sprzedaży produktów, a niektóre – tak jak sklepy internetowe Magento wyróżniają się bardziej niż inne. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przedsiębiorczą podróż i jeszcze nie zdecydowałeś, którą platformę wybrać, oto powody które przekonują do tego, aby poważnie rozważyć Magento, opcję eCommerce typu open source.

Magento uważa się za najbardziej elastyczną platformę eCommerce na świecie. Nie wzięło się to z niczego, dlatego czytaj dalej by wiedzieć więcej o sklepach internetowych Magento.

Platforma potężna i konfigurowalna

Nie ma znaczenia, czy planujesz sklep na małą skalę, czy szukasz platformy do czegoś o wiele większego: Magento jest w stanie poradzić sobie z niemal wszystkim, czego od niego oczekujesz. Możesz stworzyć projekt pasujący do Twojej marki i aktualizować go w dowolnym momencie. Zapewnia to pełną kontrolę nad projektowaniem sklepów internetowych Magento.

Oczywiście, jeśli chcesz poświęcić swój czas i wysiłek na inne obszary swojej działalności, możesz zlecić proces tworzenia i projektowania outsourcingowi projektantowi. Jeśli znajdziesz odpowiednią osobę lub agencję, ich usługi będą obejmowały także obsługę pomocy Magento.

Integracja z innymi firmami

Skorzystaj z wielu rozszerzeń dostępnych na rynku, aby dodać funkcjonalność do swojego sklepu internetowego. Sklepy internetowe Magento – tu znajdziesz to wszystko:

  • rozszerzenia, które poprawią funkcjonalność sprzedaży,
  • funkcje marketingowe,
  • sposoby na usprawnienie procesu wysyłki,
  • pomoc w księgowaniu online i offline.

Magento ma także możliwość integracji z systemem ERP Twojej firmy, dzięki czemu Twój wewnętrzny „workflow” będzie jeszcze łatwiejszy pomiędzy sprzedażą offline i online. Sklepy internetowe Magento mają też do dyspozycji wiele wtyczek premium w przystępnych cenach, choć też spora ich część jest całkowicie bezpłatna. Warto jednak dodać, iż zazwyczaj rozszerzenia premium są warte swojej ceny, zaspokajają Twoje potrzeby i ułatwiają życie.

Jeszcze jedno – każdy właściciel sklepu wie, jak ważne jest dobre miejsce w wyszukiwarkach. Uzyskanie mnóstwa organicznego ruchu do swojego sklepu może znacząco wpłynąć na zyski. Właśnie tam pojawia się SEO Magento. Efektywna implementacja dobrze zaplanowanej strategii pomoże zwiększyć Twoje szanse na osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania. Magento wziął to pod uwagę i uczynił swoją platformę przyjazną dla wyszukiwarek.