Bez względu na to czy jesteśmy fanami filmów, seriali czy programów popularno-naukowych, lubimy telewizory wysokiej klasy. To właśnie one zapewniają nam pierwszorzędną jakość wyświetlanego obrazu i gwarancję zastosowanej w nich nowoczesnej technologii, która posłuży przez wiele lat. Dlatego też warto, abyście zainteresowali się telewizorami QLED marki Samsung.

Przede wszystkim jakość obrazu

Technologia QLED zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów płaskiego ekranu.  Miłośnicy telewizji docenią oferowany w tej technologii zwiększony zakres barw, uzyskany dzięki technice „kwantowej kropki”. To właśnie przez jej umieszczenie pomiędzy matrycą ekranu a podświetleniem LED, ilość wyświetlanych na ekranie kolorów może wynosić nawet miliard.

A to dopiero początek zalet. Technologia QLED, zastosowana między innymi w modelu Q7C, to również większa jasność obrazu (1500 nitów), dzięki której oglądane programy są widoczne tak samo dobrze w nocy jak i w ciągu dnia, nawet w słonecznym pomieszczeniu. Wyświetlany obraz cechuje się także doskonałym kontrastem, głęboką czernią oraz naturalnym wysyceniem barw.

Satysfakcjonująca rozdzielczość

Telewizory Q7C zwracają na siebie uwagę obsługą rozdzielczości 4K, czyli 8-mioma milionami pikseli na ekranie. Tak duża ilość sprawia, że nawet drobny szczegół jest wyświetlany z najlepszą precyzją. Co więcej, telewizory te świetnie radzą sobie z technologią HDR, która gwarantuje realistyczny obraz obsługując 1024 stopni gradacji odcieni (od czerni do bieli), a nie 256 jak w zwykłych telewizorach.

Model Q7C posiada też zakrzywiony ekran, który eliminuje problem odblasków świetlnych, zakłóceń kontrastu czy problemy z odwzorowaniem kolorów na krawędziach. Podsumowując, na niepowtarzalną jakość obrazu produktu Samsung i jego odbioru składają się: technologia „kwantowych kropek”, rozdzielczość 4K, obsługa HDR oraz zakrzywiona matryca.

Oglądamy telewizję a nie telewizor

Producenci telewizorów Samsung nastawiają się też na to, aby w czasie oglądania telewizji urządzenie nie rozpraszało uwagi odbiorcy. Dlatego też wprowadzają pewien minimalizm: cienkie i niemalże niezauważalne ramowanie, eliminację widocznego okablowania oraz lekki i estetyczny wygląd. Wszystko to sprawia, że telewizory idealnie komponują się swoją stylistyką z wnętrzem.

Dla fanów nowoczesnych technologii

Telewizory Samsung z technologią „kwantowej kropki” posiadają również szereg ulepszeń, które zwiększają jakość produktów tej marki. Przede wszystkim należy tu wymienić sterowanie głosem, czterordzeniowy procesor oraz dostęp do aplikacji internetowych – bez ich zawieszania i przycinania się. Wszystko to sprawia, że telewizor staje się nowoczesnych centrum domowej rozrywki.

Samsung QLED 2018, czyli co nowego

Produkty Samsung z technologią „kwantowej kropki” w każdym roku ulegają metamorfozom, które mają jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę odbiorców. A jest czym. W roku 2018 modele telewizorów wzbogacone zostały o specjalny tryb Ambient Mode, który niemalże zamienia urządzenie w obraz, wyświetlając wgraną do niego grafikę lub rodzinne fotografie.

Fani technologii będą też zadowoleni z aplikacji Smart Things, współpracującej z nowymi telewizorami Samsung QLED 2018. Dzięki połączeniu telefonu z telewizorem można w łatwy sposób sterować zarówno nim, jak i wszystkimi urządzeniami marki Samsung w domu. Wszystkie te rozwiązania są gwarancją nowoczesności, która będzie dominować na rynku telewizorów w najbliższych latach.