Jak zrobić idealne selfie lub ze zwykłego zdjęcia krajobrazu wyczarować coś na miarę okładki modnego magazynu? Każdy może zostać fotografem, lepszym lub gorszym – wystarczy smartfon z systemem Android oraz dobra aplikacja do obróbki zdjęć. Twórcy nowych smartfonów kładą szczególny nacisk na jakość aparatów, więc zrobienie naprawdę ciekawej foty wcale nie musi być trudne.

Aplikacji pozwalających na obróbkę zdjęć jest mnóstwo – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „programy do edycji zdjęć na Androida”. Jest w czym wybierać – niektóre posłużą mistrzom selfie, a inne pozwolą na zaawansowaną zabawę filtrami na miarę Photoshopa. Większość aplikacji jest dostępna bezpłatnie, zaś te płatne posiadają dodatkowe opcje przydatne dla zapalonych fotografów. Przy wyborze najlepszej aplikacji najlepiej kierować się opiniami użytkowników, albo skorzystać z rad specjalistów na https://android.com.pl/. Zaoszczędzi to czas, a często też pieniądze, które musielibyśmy wydać na kosztowne kursy.

Selfie idealne

Na instagramie króluje modna na selfie. Udostępniane tam fotografie muszą być dopracowane w każdym calu – tak, aby przyciągały followersów i zyskiwały lajki. Czasami selfie wymaga drobnej korekty, na przykład nałożenia filtra, aby wyglądało bardziej atrakcyjnie. Nie trzeba jednak robić dwudziestu fotek, aby wybrać tą najlepszą – wystarczy fajna aplikacja dla maniaków selfie. Android to kopalnia darmowych programów do obróbki zdjęć, dzięki którym mogą one stać się wyjątkowe i profesjonalne. Portale i apki społecznościowe, takie jak jak Instagram czy Snapchat, również posiadają narzędzia retuszu, ale mniej rozbudowane od tych, które proponują specjalnie opracowane aplikacje w Sklepie Google. Kompletnym i wartym uwagi programem do edycji zdjęć na smartfona jest Toolwiz Photo. Posiada on mnóstwo narzędzi do upiększania zdjęć i jest dostępny bezpłatnie. Kolejną apką do obróbki fotografii oraz tworzenia kolaży jest Photo Collage Maker, dzięki której możesz w jednym poście udostępnić kilka zdjęć na raz. Istnieje ich dużo więcej, sprawdzą się też w tworzeniu perfekcyjnych selfie.

Photoshop w telefonie

Najbardziej chyba popularnym programem do obróbki zdjęć, używanym przez profesjonalistów przy tworzeniu bardzo zaawansowanych edycji, jest Adobe Photoshop. Pozwala na wszechstronną obróbkę grafik i często tak wyretuszowane zdjęcia można oglądać w magazynach modowych. Powstała też wersja na telefony z systemem Android, które pozwalają na zaawansowane opcje korekt, usuwanie szumów, skaz. Posiadają gotowe filtry, dając profesjonalny efekt.

Podróże małe i duże

Osoby, które kochają robić zdjęcia krajobrazów czy natury, mogą dopieścić swoje dzieła o niebanalne, ale naturalnie wyglądające efekty, tworząc w ten sposób niepowtarzalne fotografie. Nowe modele telefonów posiadają już bardzo profesjonalne aparaty, które pozwalają robić zdjęcia wysokiej jakości. Takie fotografie w łatwy sposób można edytować i nie tracą one w ten sposób rozdzielczości. Idealne do podrasowania zdjęć z podróży będą specjalne presety, czyli coś podobnego do filtrów na Instagramie, które wydobywają głębię z fotografii. Dzięki programowi Lightroom Mobile można wykorzystać w pełni potencjał aparatu w swoim smartfonie. Presety najlepiej sprawdzają się do zdjęć z podróży czy wakacji – szczególnie wtedy, gdy chcemy pochwalić się idealnym krajobrazem, ale pogoda akurat nie dopisała. Są łatwe w użyciu i nie wymagają szczególnych umiejętności.

Fotografie robione smartfonami mogą być wyjątkowe i profesjonalne. Wystarczy dobrej jakości aparat w smartfonie. A gotowe zdjęcie najlepiej ulepszać w specjalnie przeznaczonych do tego edytorach, dostępnych na Androida. Można w nich odnaleźć gotowe filtry, albo próbować swoich sił w bardziej zaawansowanych aplikacjach. Wybór należy do ciebie – zapisuj wspaniałe chwile na pięknych fotografiach i miej pamiątkę na całe życie.