Pudełka klapkowe wygodniejsze niż z wieczkiem

Pudełka klapkowe są jedną z najpopularniejszych form pakowania. Wykonane są z tektury falistej. Ich dno oraz nakrycie wykonane są z klap, zablokowanych oraz zabezpieczonych taśmą klejącą. Jest to rozwiązanie zarówno wygodne, jak i ekonomiczne.

Czym jest pudełko klapkowe?

Mają wyjątkowo prostą konstrukcję oraz występują w licznych rozmiarach. Ze względu na wysoką wytrzymałość oraz uniwersalność, mogą być stosowane zarówno jako opakowania pojedyncze, jak i zbiorcze. Bez trudu chronią przewożoną zawartość. Może być ona dodatkowo zabezpieczana folią bąbelkową lub wypełniaczami innego rodzaju. Pudełka klapkowe mogą być wykonane z tektury o różnej licznie warstw oraz wzmocnień. Dzięki temu oraz możliwości dodania różnorodnych przegródek, tego rodzaju pudełka mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Wzrasta dzięki temu ich ekonomiczność oraz aspekt ekologiczny. Gabaryt pudełek może być dopasowany do przenoszonego przedmiotu, rozmiaru palety lub paczkomatów. Dodatkowo może być wyposażony w uchwyty – niezbędne między innymi podczas przeprowadzek.

Zalety pudełek klapkowych

Główną oraz podstawową zaletą pudełek klapkowych jest ich niska cena, przy zachowaniu wysokiej jakości. Opakowania tego rodzaju dobrze zabezpieczają zawartość oraz cechują się niską wagą. Jest ona szczególnie istotna podczas ustalania kosztów przesyłki bądź transportu. Dzięki możliwości złożenia kartonów całkowicie na płasko, przechowywanie ich nie wymaga wiele miejsca. W zależności od przeznaczenia, pakowne wnętrze można uzupełnić o niezbędne wypełniacze i przegródki. Pudełka z nadrukiem mogą dodatkowo stanowić formę reklamy firmy oraz element budowania jej wizerunku. Dzięki możliwości dopasowania grubości wykorzystanej tektury możliwe jest przewożenie również ciężkich i delikatnych przedmiotów, takich jak szkło lub porcelana. W przypadku lekkich i miękkich przedmiotów można skorzystać z pudełek wykonanych z cieńszej tektury, co wpłynie korzystnie na wagę całości – a tym samym koszty transportu.

Zastosowania pudełek klapkowych

Dzięki prostej i pewnej konstrukcji pudełka klapkowe świetnie sprawdzają się do przechowywania oraz transportowania różnorodnych produktów. Zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w prywatnych sytuacjach, takich jak przeprowadzka. Pudełka mogą być używane do przesyłania produktów, ale również podczas ich przechowywania na magazynie lub w domu. Ze względu na możliwość personalizacji, stanowią również narzędzie marketingowe. Dzięki różnorodnym wymiarom i parametrom sprawdzą się w wielu sytuacjach.