Palety euro

Euro palety, które zaczęły być wykorzystywane ok. 60 lat temu, dziś uważane są za niezbędne w wielu branżach. Te drewniane elementy są bardzo dobrze znane wszystkim osobom związanym z logistyką lub pracą w magazynach i na halach produkcyjnych. Ze względu na ich zalety i powszechną dostępność, zaczynają być wykorzystywane również w innych dziedzinach życia. Co warto wiedzieć o tego typu przedmiotach?

Czym dokładnie są palety euro?

Omawiane przedmioty to czterokierunkowe palety wykonane z drewna, których waga to ok. 25 kg. Warto wiedzieć, że sposób ich wykonania podlega szczegółowym restrykcjom. Do stworzenia każdego egzemplarza wykorzystuje się 78 specjalnych gwoździ o określonym wzorze. Każdy producent palet z tej kategorii dba o to, aby każdy model spełniał wymagania. Wszystkie Euro palety przechodzą kontrole i testy, dzięki którym mogą posiadać certyfikaty i potwierdzające ich jakość oznaczenia. Ze względu na to, osoby poszukujące pewnych i bezpiecznych rozwiązań mogą w pełni im zaufać. Dlaczego jeszcze drewniane palety uważane są za tak korzystne rozwiązanie?

Jakie są zalety europalet?

Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wymiarom, przedmioty z tej kategorii są doskonale przystosowane do przenoszenia przez wózki widłowe. To bardzo ważne we wszystkich magazynach. Dużym atutem tych akcesoriów jest bardzo korzystny stosunek wagi do nośności. Choć same nie są cięższe niż 25 kg, mogą udźwignąć ładunek od 1 do 1,5 tony. To, ile dokładnie materiałów można na nich ułożyć zależy od konkretnego rodzaju. Ważny dla użytkowników jest też fakt, że dzięki prostej budowie, palety euro bardzo łatwo się składuje. Bez problemu można ułożyć je w stosach jedna na drugiej, dzięki czemu będą zajmowały stosunkowo niewiele miejsca. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Pozostałe istotne informacje

Każdy producent palet z tej kategorii musi posiadać licencję i zostać dopuszczony do produkcji lub naprawy właśnie tych przedmiotów. Tylko takie firmy mogą korzystać ze znaków EUR i EPAL. Decydując się na modele od sprawdzonych i zaufanych sprzedających można mieć pewność, że nie zawiodą w czasie pracy. Dzięki swojej uniwersalności, drewniane palety są również chętnie wykorzystywane do tworzenia mebli i akcesoriów DIY.