Folia bąbelkowa

Potrzebujesz zabezpieczyć delikatne przedmioty w transporcie? Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczkę pocztową lub kurierską, czy też się przeprowadzasz, folia bąbelkowa pomoże zapobiec wszelkim uszkodzeniom przewożonych towarów. To jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów opakowaniowych. Dowiedz się więcej o jego właściwościach oraz zastosowaniu!

Folia bąbelkowa – co to takiego?

Trudno znaleźć kogoś, kto nie używał nigdy folii bąbelkowej (pęcherzykowej), ale gwoli ścisłości wyjaśnijmy – jest to bardzo uniwersalny materiał służący do zabezpieczania różnego rodzaju towarów. Ma charakterystyczną strukturę z pęcherzykami wypełnionymi powietrzem. Dzięki temu znakomicie amortyzuje uderzenia, zapobiegając wielu uszkodzeniom mechanicznym. Jednocześnie dzięki temu, że jest wykonana z tworzywa pomaga chronić przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Folia pęcherzykowa jest zazwyczaj sprzedawana w rolkach o różnych szerokościach, zatem może być używana do owijania przedmiotów o niemal dowolnych gabarytach i kształtach. Produkuje się z niej również koperty. Jest elastyczna i lekka, co sprawia, że doskonale sprawdza się w wielu rolach.

Idealna folia do pakowania – zastosowanie folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa to najpopularniejszy produkt wykorzystywany przy zabezpieczaniu różnego typu towarów. Świetnie sprawdza się przede wszystkim jako:

 • folia do pakowania towarów do wysyłki – można nią owinąć dowolny produkt,
 • wypełniacz przesyłek – zapobiegający przesuwaniu się towaru w pudełku,
 • zabezpieczenie mebli i innych przedmiotów podczas przewozu i przeprowadzki,
 • termoizolacja ścian i dachów,
 • zabezpieczenie roślin ogrodowych i balkonowych przed zimnem.

Folia bąbelkowa do pakowania chroni przed zakurzeniem, zabrudzeniem, drganiami, zgnieceniem, zbiciem, uderzeniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed wilgocią. Ma również właściwości termoizolacyjne. To dlatego jest tak przydatna! Ponadto możliwa jest produkcja folii bąbelkowej zabezpieczającej przed promieniowaniem UV.

Zalety folii bąbelkowej

Na rynku można znaleźć różne folie do pakowania, jednak to ta pęcherzykowa pozostaje najpopularniejsza. Dlaczego? Wystarczy wymienić jej zalety, by się o tym przekonać. Można do nich zaliczyć:

 • niską masę własną,
 • elastyczność,
 • wytrzymałość,
 • stosunkowo wysoką odporność na rozciąganie i zginanie,
 • niską cenę,
 • wszechstronność,
 • dobrą amortyzację uderzeń,
 • możliwość ponownego wykorzystania oraz recyklingu – przyjazność dla środowiska.

Rodzaje folii bąbelkowej

To uniwersalna folia do zabezpieczenia niemal wszystkiego – używa się jej zarówno przy wysyłce drobnych, bardzo delikatnych przedmiotów, jak i przy przewożeniu ogromnych maszyn przemysłowych czy też palet towarów.

Rodzaje folii bąbelkowej

Najpopularniejsza folia bąbelkowa (https://sklep.grala.com.pl/folie/folia-babelkowa/) jest przezroczysta i ma niewielkie, dość gęsto rozmieszczone pęcherzyki powietrza. Tego typu produkt jest również najbardziej uniwersalny, między innymi dlatego, że łatwo go dopasować do każdego kształtu. Do wypełniania paczek często stosuje się jednak również warianty z większymi kieszeniami powietrza. Ponadto folia bąbelkowa do pakowania może mieć różne kolory – mimo iż standardowo stosuje się wariant bezbarwny, dodanie koloru do tworzywa nie sprawia większego problemu. Gdzie kupić folię bąbelkową? Niewielki kawałek do indywidualnego zastosowania można nabyć chociażby na poczcie i w punktach kurierskich. Tego typu materiały są też szeroko dostępne w internecie i w sklepach budowlanych. Najtaniej można je znaleźć bezpośrednio u producentów. Wówczas problemu nie stanowi również zamówienie dużych ilości w bardzo atrakcyjnej cenie.