Jaki dysk SSD wybrać

To pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dodatkowa trudność wyboru pojawia się w związku z dużą różnorodnością sprzętu dostępnego na rynku  Wybór odpowiedniego modelu dysku do twojego komputera powinien opierać się o informacje o technicznych możliwościach i wymaganiach sprzętu oraz przede wszystkim o potrzebach użytkownika. Pod adresem https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrzne-ssd.bhtml znajdziesz szeroką gamę wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach.

Stabilny dysk Kingston UV500 mSATA 480GB

Dysk Kingston UV500 mSATA 480GB to sprzęt, który może stanowić solidną podstawę do komputera, na którym zamierzasz trzymać wartościowe dane. Charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem i stabilnością pracy. Do produktu dołączona jest aż trzyletnia gwarancja do producenta, dzięki której możesz mieć pewność, że urządzenie będzie działało sprawnie przez długi czas. Mimo wszystko, jeżeli pojawiłyby się problemy techniczne – możesz oddać nośnik do serwisu, gdzie zostanie rozpoznana usterka, a w rezultacie sprzęt zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy.

Podczas wyboru odpowiedniego dysku do twojego komputera zwróć przede wszystkim uwagę na deklarowaną przez producenta prędkości zapisu i odczytu danych. Oferowany Kingston UV500 mSata zapewnia prędkość odczytu maksymalnie na poziomie 520 MB/s, natomiast prędkość zapisu nie przekroczy 500 MB/s. Takie parametry dysku doskonale sprawdzą się w komputerach do pracy biurowej, w której najczęściej często korzysta się z oprogramowania przeznaczonego do edytowania tekstu, przeglądania internetu, odtwarzania materiałów wideo czy do tworzenia prostych prezentacji multimedialnych. Bardzo ważnym aspektem, na który również warto zwrócić uwagę jest rodzaj podłączenia, jakie dostępne jest w komputerze. Od tego powinno zależeć jaki dobierzesz sobie dysk. Proponowany Kingston UV500 to bardzo niewielki nośnik danych, którego jedną z najważniejszych cech są niewielkie rozmiary. Urządzenie jest zaprojektowane do wykorzystania w niewielkich, mobilnych laptopach przeznaczonych do pracy niewymagającej wysokiej wydajności obliczeniowej. Typ podłączenia to standard mSATA.

Demon prędkości Adata XPG SX8200 Pro 512GB

Dysk Adata XPG SX8200 Pro 512GB to sprzęt przeznaczony do innego rodzaju zadań. Przede wszystkim charakteryzuje się większymi rozmiarami niż prezentowany powyżej sprzęt oraz znacznie większymi wartościami osiąganych prędkości zapisu i odczytu danych. Urządzenie wyposażone jest w interfejs odpowiadający typowi podłączenia PCI Express 3.0 x4. Deklarowana przez producenta prędkość odczytu i zapisu jest kilkakrotnie wyższa, niż poprzedniego produktu. Dysk jest w stanie osiągać maksymalnie 3500 MB/s podczas odczytywania i nawet 2300 MB/s podczas zapisywania. Takie parametry sprawiają, że ten sprzęt doskonale sprawdzi się w urządzeniach wykorzystywanych do prac wymagających dużej wydajności. Dysk Adata XPG SX8200 Pro będzie bardzo dobrze współpracował z komputerami przeznaczonymi do obróbki graficznej, edycji wideo czy do obsługi środowiska programistycznego wymagającego dużej wydajności podzespołów. Dużą swobodą będą mogli się cieszyć się również gracze wymagających gier komputerowych. Warto zwrócić również uwagę, że nośnik posiada aż 60 miesięcy (pięć lat) gwarancji od producenta Adata. Tak wysokie wartości są wynikiem pewności producenta o niezawodności oraz bardzo wysokiej jakości sprzętu.

Podsumowanie

Podczas wyboru dysku, w pierwszej kolejności powinieneś kierować się odpowiednimi parametrami sprzętowymi, czyli zgodnością technologii (chodzi na przykład odpowiednie gniazdo na dysk w komputerze). Dopiero potem, w drugiej kolejności zaczynaj szukać sprzętu, który będzie charakteryzował się odpowiednimi osiągami. Problem ten można często łatwo rozwiązać, jeżeli szukasz produktu przez internet. W większości sklepów możesz skorzystać z odpowiedniego filtrowania produktów, dzięki czemu mogą ci się wyświetlać tylko takie, które będą pasowały do twojego komputera. Wtedy zwróć przede wszystkim uwagę jakie masz potrzeby. Chodzi o to, do czego będziesz wykorzystywał dany sprzęt – na tej podstawie dobierz dysk o odpowiedniej trwałości oraz zapewniający dopasowane do zadań prędkości zapisu i odczytu.