Dlaczego monitory oled cieszą się tak dużym zainteresowaniem w przemyśle?

Nowoczesne monitory oled mają bardzo wiele zalet, dlatego też odgrywają one coraz większą rolę w przemyśle i coraz więcej firm decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe atuty monitorów oled.

Jakie zalety?

Monitor oled nie wymaga dodatkowego podświetlenia i wyróżnia się niewielką grubością, dlatego też znalazł tak szerokie zastosowanie w wielu branżach. Nowoczesne monitory oled mogą pochwalić się również wysokim kontrastem i idealnym odwzorowaniem prawdziwej czerni.

Opisując największe zalety warto wspomnieć również o długiej żywotności, co w przemyśle odgrywa kluczową rolę. Oryginalny monitor oled od renomowanego producenta może pracować nawet do 110 000 godzin. Dla wielu osób olbrzymią zaletą będzie również to, że sprzęt ten może pracować w temperaturze od -40°C do +80°C.

Ekrany oled rewelacyjnie sprawdzą się nie tylko w urządzeniach mobilnych, ale również w sprzęcie RTV i AGD. Technologia ta od wielu lat wykorzystywana jest w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym oraz POS.

Najpopularniejsze rodzaje ekranów oled

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej graficzne i znakowe wyświetlacze oled, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Poszczególne rozwiązania mogą cechować się różnymi parametrami technicznymi, dlatego też zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na monitory przemysłowe, które opierają się właśnie na technologi oled. Monitory tego typu jak łatwo się domyślić wykorzystywane są głównie do emitowania reklam rotacyjnych albo spotów reklamowych. Na rynku dostępne są nawet monitory przemysłowe o rozdzielczości 4k.

Dlaczego warto?

Technologia oled w dużym skrócie mówiąc opiera się na zjawisku emisji światła przez różnorodne związki organiczne (pod wpływem napięcia elektrycznego). Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że diody mogą zaoferować perfekcyjne wyświetlanie różnych kolorów. Największą zaletą technologii oled jest właśnie dostępność diod we wszystkich kolorach, dzięki czemu odwzorowanie barw jest idealne.

Diody organiczne rozwiązały także problem ograniczonych kątów widzenia. W technologi oled nie korzysta się z polaryzacji, dlatego też kąt widzenia wynosi 18 stopni. Na szczególną uwagę zasługuje również czas reakcji matrycy – 0,01 sek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem