Zabezpiecz otwarte palenisko kominka – dobierz drzwi kominkowe!

Kominki z otwartym paleniskiem są bardzo efektowne. Nie zapewniają jednak tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak paleniska osłonięte. Aby zabezpieczyć kominek, warto zdecydować się na zakup dodatkowych drzwi kominkowych.

Palenisko otwarte w kominkach jest nadal często spotykane. Przyciąga uwagę wesoło trzaskającym ogniem, ale ma też określone minusy – jest mało bezpieczne dla użytkowników, wysypujące się z niego iskry mogą zniszczyć podłogę.

W takich przypadkach można zdecydować się na dodatkowe drzwi kominkowe – zamontowane przy palenisku poprawią jego poziom bezpieczeństwa.

Jak dobrać drzwi do kominka z otwartym paleniskiem?

Kominki z paleniskiem otwartym mogą mieć zróżnicowane kształty i wielkości. Właśnie dlatego komponent taki jak drzwiczki kominkowe może być wówczas trudny w dobraniu.

Standardowe, gotowe drzwi do kominka mogą po prostu nie pasować do wymiarów kominka otwartego. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy z nich zrezygnować. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą drzwiczki kominkowe na wymiar – w idealnie dobranym kształcie i wymiarze.

Drzwiczki kominkowe na wymiar mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów, między innymi pod względem wymiarów i kształtu paleniska, zastosowanych technologii, stylu wykończenia oraz kolorystyki. Można dopasować je zarówno do kominków tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych.

Gdzie można kupić drzwiczki do kim inka na wymiar?

Obecnie drzwiczki do kominka na wymiar można zakupić także w Polsce. Oferuje je między innymi firma IGNIF – producent drzwi kominkowych z Koszalina, który posiada w swojej ofercie także wkłady kominkowe oraz drzwiczki kominkowe.

Firma IGNIF wykonuje drzwiczki kominkowe z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Drzwi wykonywane są ręcznie przez doświadczonych specjalistów – zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.

Z dostępnymi modelami drzwiczek do kominków z paleniskami otwartymi można zapoznać się na stronie firmy pod adresem: ignif.com.