Poradnik wyboru tablicy suchościeralnej

Jeśli jesteś właśnie przed zakupem tablicy do swojego domu, biura czy innego miejsca, cieszymy się, że skorzystałeś akurat z naszego poradnika. Cechują nas lata doświadczenia w branży wystroju wnętrz i nie tylko, a także szeroka wiedza na temat podstawowego ich wyposażenia. Dzisiaj zamierzamy skupić się przede wszystkim na kryteriach wyboru tablicy suchościeralnej, która w ostateczności będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania.

Znalezienie odpowiedniej tablicy suchościeralnej stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba mniej więcej orientować się gdzie można je zakupić, na co zwracać uwagę, by w późniejszym czasie nie okazała się zbyteczna w Twoim wnętrzu. Wszystkiego dowiesz się po kolei w poniższym krótkim poradniku, gdzie musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań. Dopiero wtedy zapraszamy Cię do odwiedzenia sklepu online tablice-magnetyczne.com, gdzie naszym zdaniem naprawdę warto się zaopatrzyć, gdyż posiadają oni duży wybór tablic wysokiej jakości, a w dodatku za przystępną cenę.

Tablica magnetyczna czy ceramiczna?

Wpierw musisz określić się, który rodzaj tablicy suchościeralnej interesuje Cię najbardziej. Podpowiemy, że tablice magnetyczne są dość trwałe, proste w utrzymaniu czystości, a także posiadają dodatkową możliwość przyczepiania materiałów za pomocą magnesów. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza w biurach czy nawet domach. Natomiast tablica ceramiczna służy już wyłącznie do pisania po niej specjalnymi zmywalnymi pisakami, nie posiada właściwości magnetycznych, aczkolwiek jest zdecydowanie bardziej odporna na zarysowania w porównaniu do tablicy suchościeralnej magnetycznej.

Wybór ostateczny należy do Ciebie, gdzie warto zastanowić się jak bardzo tablica będzie narażona na uszkodzenia, a także na jak długo planujesz taką inwestycję.

Mała, średnia czy duża?

Następnie trzeba zwrócić uwagę na rozmiar dostępnej tablicy, gdzie wybierając profesjonalny sklep z podobnymi akcesoriami, możesz liczyć na szeroki wybór formatów tablic suchościeralnych. Najpierw należy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym ma zostać zamontowana tablica, by wiedzieć jak dużo przestrzeni potrzeba zostawić. Pamiętaj także, że oprócz samej tablicy, należy dodać również jej obramowanie w postaci metalowej lub drewnianej, co dodaje kolejnych kilku centymetrów szerokości i wysokości.

Wśród najpopularniejszych rozmiarów można wyróżnić format 120x90cm albo 170x100cm, lecz są one zdecydowanie większe, dlatego jeśli potrzebujesz dużo mniejszej tablicy do swojego wnętrza, musisz sprawdzić pozostałe opcje wielkości lub zamówić jej powierzchnię na wymiar.

Gdzie kupować?

Ostatnim nurtującym pytaniem jest miejsce zakupu tablicy suchościeralnej. Jak zaznaczyliśmy już na wstępie, polecamy zakup przez internet, gdzie w zasadzie nie musisz obawiać się o zgodność produktu z opisem. Tablice magnetyczne czy ceramiczne należy do bardziej standardowych, dlatego nie ma konieczności oglądania ich przed zakupem w sklepie stacjonarnym. Co więcej, zawsze istnieje możliwość wymiany zakupionego towaru w określonym w regulaminie czasie albo dokonanie reklamacji, gdy cokolwiek zostało uszkodzone jeszcze przed użytkowaniem.

Wówczas nie trzeba też martwić się o transport, gdyż firma zajmuje się również dostarczeniem tablicy do wyznaczonego celu, co jest znacznie bardziej wygodne niż samodzielne pakowanie i rozpakowanie tablicy w swoim samochodzie, a zresztą nie zawsze istnieje w ogóle taka możliwość. Również w sklepach online często mamy jeszcze większy wybór, gdyż zapasy są uzupełniane na bieżąco, a w dodatku cały produkt jest szczegółowo opisany. Oczywiście, można zgłosić się do obsługi sklepu i zasięgnąć porady, by ostatecznie zakupić sprawdzoną tablicę suchościeralną. Ostatnią zaletą kupowania przez internet jest okazyjna cena, którą rzadko możesz spotkać w zwykłych sklepach, a zatem zapraszamy do odwiedzenia polecanego przez nas sklepu (czytaj wyżej) i życzymy miłego użytkowania swojej nowej tablicy.