Korzyści z posiadania własnej pieczątki

Pieczątka to akcesorium powszechnie znane i często używane – tak przez firmy, jak i osoby prywatne, które wykonują na przykład wolne zawody. Choć nie ma formalnego wymogu prawnego posiadania pieczątki, warto ją mieć. Dlaczego?

Form, jakie może przybrać pieczątka jest bardzo wiele. Najbardziej standardowe to te, które zawierają podstawowe dane rejestrowe firmy. Ale to nie koniec. Mamy bowiem również pieczątki imienne, datowniki, pieczęcie okrągłe, specjalne i znacznie więcej. I co najmniej jedno takie akcesorium powinno się znaleźć w wyposażeniu każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczej. Dlaczego? Zalet posiadania pieczątek można wymienić wiele.

Pieczątki to wygoda

Niemal każdy dokument urzędowy, umowa czy kontrakt wymaga podania wszystkich danych rejestrowych firmy – począwszy od nazwy, przez adres siedziby, numery NIP i REGON, aż po numer telefonu. O ile przepisanie ich jeden czy dwa razy w ciągu dnia nie stanowi problemu, o tyle przy sygnowaniu dziesiątek czy setek dokumentów może się bez pieczątki okazać problematyczne.

Mając pieczątkę pod ręką, potrzebujesz tylko kilku chwil, by uzupełnić dane firmy, mając pewność, że po drodze nie popełniłeś błędu. A jeśli skorzystasz z pełni możliwości, jakie dają nowoczesne maszyny do wyrobu pieczątek – jak te oferowane przez Modico, pieczątka może stać się nawet reklamą Twojej firmy – kolorowa, z logotypem i większą ilością danych. Warto więc przyjrzeć się dokładnie asortymentowi i zamówić pieczątkę (lub wiele pieczątek) dla własnego komfortu.

Pieczątki to bezpieczeństwo

Pieczątka odbita na dokumencie podnosi zawsze jego wiarygodność. Dlaczego? Ponieważ trud jej wyrobienia zada sobie tylko firma, która będzie jej potrzebować na co dzień. To właśnie dlatego pieczątki oczekiwane są m.in. na dokumentach urzędowych, jak również umowach czy kontraktach. Mając dokument podbity pieczątką, zyskujesz pewność, że jest oryginałem, nie zaś kopią. Dotyczy to również różnego rodzaju dokumentów identyfikujących – np. legitymacji, które bez okrąglej pieczęci by się nie obyły.

Pieczątka to profesjonalizm

Profesjonalnie wygląda zwłaszcza taka, która elegancko odbija się na różnych typach papieru i jest stworzona w oparciu o litery w nowoczesnym kroju. Ale dziś dobranie odpowiedniego designu odbicia z pieczątki nie jest problemem – bez względu na to, czy miejscem ich zamawiania jest Warszawa, Kraków czy inne miasto. Profesjonalne maszyny błyskowe pozwalają zaprojektować wzór cyfrowo, a wydruk na gumce światłoczułej jest niezwykle precyzyjny. Warto zatem postawić na stemple produkowane tą właśnie metodą.

Pieczątki to obowiązkowe wyposażenie – zarówno dla firm, jak i osób prowadzących indywidualną działalność. Warto w nie zainwestować i cieszyć się komfortem pracy z różnorodnymi dokumentami każdego dnia.