Kantory internetowe nie są nowym zjawiskiem na polskim rynku usług finansowych – pierwsze serwisy tego typu powstały w 2009, a korzystne zmiany w prawie spowodowały, że oferta platform wymiany walut stała się bardzo popularna. Jakie grupy klientów korzystają z ich usług? Dlaczego warto zdecydować się na wymianę walut online?

Kto korzysta z wymiany walut online?

Dzięki niskiemu spreadowi i wygodnemu dostępowi do usług kantory internetowe na stałe zagościły na rynku usług finansowych, spotykając się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony klientów. Z oferty serwisów online korzysta kilka grup odbiorców, wśród których wyróżnić należy przede wszystkim osoby, posiadające kredyty, zaciągnięte w obcych walutach. W tej grupie znajdują się zarówno klienci indywidualni, zadłużeni we franku szwajcarskim, jak i przedsiębiorstwa, posiadające zobowiązania np. w euro. Atrakcyjniejsze kursy walut sprawiają, że transakcje są zdecydowanie bardziej opłacalne niż w przypadku korzystania z usług tradycyjnych kantorów lub banków. Sektor biznesowy szczególnie polubił ofertę e-kantorów – dzięki korzystnemu spreadowi firmy mogą optymalizować koszty, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Osobną grupę odbiorców stanowią osoby, zarabiające w obcych walutach I chcące szybko i wygodnie zamienić swoje wynagrodzenia na złotówki, w celu przelania pieniędzy rodzinie.

Jak działają e-kantory?

Na polskim rynku funkcjonuje wiele serwisów, które umożliwiają kupno i sprzedaż walut za pośrednictwem internetu. Jednym z wyróżniających się podmiotów jest Fritz Exchange, który pozwala na wykonywanie transakcji przez 24 godziny na dobę. Wymiana walut w kantorze Fritz jest banalnie prosta – wystarczy założyć bezpłatne konto w serwisie oraz posiadać 2 rachunki bankowe, które posłużą do przelewania środków – złotowy i walutowy. Po zalogowaniu się na platformie wymiany walut online wystarczy już tylko wybrać interesujący nas kurs, przelać złotówki na specjalne subkonto i wypłacić z niego euro, funty, franki itd. na swój rachunek walutowy. Obsługa serwisu jest intuicyjna i poradzi sobie z nią każdy, kto chociaż raz dokonywał transakcji, związanych z bankowością internetową.

Dlaczego to się opłaca?

Kantory internetowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych punktów wymiany walut oraz banków, nie posiadają okazałych i generujących olbrzymie koszty stacjonarnych siedzib, a opłat nie przerzucają na klientów. W dodatku wiele z nich umożliwia negocjowanie warunków, przez co transakcje stają się bardziej opłacalne. Kantor Fritz Exchange posiada obsługę dedykowaną przedsiębiorcom, a wykwalifikowani doradcy ds. rynków finansowych pozwalają negocjować wysokość kursów w przypadku transakcji powyżej 10 tys. euro. Chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu nowoczesnych usług, związanych z wymianą walut online? Wejdź na stronę kantorautomatyczny.pl, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.