Masowe niszczenie dokumentów firmowych w Chorzowie

Chorzów to miasto położone na Górnym Śląsku, a dokładniej w centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Funkcjonują tu Zakłady Azotowe, huty i nowoczesne elektrociepłownie. W mieście przeważają małe i średnie przedsiębiorstwa, działające głównie w sferze handlowej i usługowej. Swoje siedziby mają tutaj m.in. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, jednostka Uniwersytetu Śląskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Grzegorza Fitelberga oraz Górnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Komu przekazać niszczenie firmowej dokumentacji? Profesjonalna utylizacja akt

Prowadzenie przedsiębiorstwa to konieczność podejmowania różnorodnych decyzji. Nawet te pozornie mało znaczące powinny być odpowiednio przemyślane. Tak jest np. z utylizacją akt. Chociaż wydawać się może, że ten końcowy etap „życia” dokumentacji nie jest tak istotny, może nam przyprawić sporo problemów, jeśli niszczenie nie odbędzie się zgodnie z obowiązującym prawem.

Profesjonalne niszczenie dokumentów – dla kogo jest przeznaczone?

Zdarza się, że przedsiębiorcy preferują samodzielną utylizację akt, bo chcą w ten sposób oszczędzić. Jeśli firma jest bardzo mała i posiada dość ograniczone zbiory akt, taka decyzja może być uzasadniona. W wielu przypadkach niestety szybko okaże się, że nie była trafiona. Z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy utylizacja przeprowadzona w biurze:

  • kosztuje nas czas pracownika

Nawet zaawansowaną niszczarkę ktoś musi obsłużyć. Chociaż takie zadanie jest monotonne i dla wielu osób nużące, nie da się jednocześnie wykonywać innych zadań. Dla przedsiębiorcy oznacza to, że na pewien czas jego pracownik lub pracowniczka zaniedba swoje codzienne obowiązki na rzecz niszczenia dokumentacji.

  • nie jest do końca bezpieczna

Wiele czynników może zdecydować o tym, że podczas niszczenia dane zawarte w dokumentacji nie są w odpowiednim stopniu chronione. Czasem decyduje o tym tak prozaiczna sprawa jak… wielkość firmy. Żeby skutecznie przeprowadzić utylizacje akt, trzeba je wyjąć, umieścić w niszczarce, co pewien czas opróżniać pojemnik na ścinki, a następnie znowu poszukiwać akt do zniszczenia. W takiej przestrzeni absolutnie nie powinny przebywać osoby spoza firmy, a zdarza się przecież, że w biurze przyjmowani są klienci. Negatywnie na bezpieczeństwo informacji może wpływać też sama niszczarka. Z urządzenia starszej generacji dość łatwo jest odzyskać informacje i niestety historia zna takie przypadki. Nawet bardziej zaawansowane rozwiązania nie dają takiej pewności, jaką daje nowoczesna instalacja niszcząca.

Niszczenie dokumentów w Chorzowie- pewność bezpieczeństwa i wygoda

Przedsiębiorstwa takie jak EkoAkta doskonale wiedzą, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów. Aby realizować wyśrubowane procedury związane z ochroną danych osobowych, dokumenty przewożone są w bezpiecznych pojemnikach. To od klienta zależy to, czy sam zapełnia te kontenery, czy woli skorzystać ze sprawnej pomocy oferowanej przez ekipę usługodawcy. To, co istotne w tym przypadku to fakt, że pojemniki zostają zamknięte w obecności klienta, a przy ich odbiorze zostaje wydany dowód zawierający najistotniejsze dane, takie jak np. numer pojemnika.

Pojemniki trafiają następnie do obiektu, w którym znajduje się instalacja utylizująca. W wysokim stopniu przetwarza dokumentację papierową oraz elektroniczne nośniki danych, dzięki czemu nie da się w żaden sposób odtworzyć zawartych w nich informacji.

Nowocześni usługodawcy, którzy rzeczywiście dbają o dane swoich klientów, może przedstawić oficjalne certyfikaty, który potwierdzają odpowiednie zarządzanie jakością, jak też zarządzanie bezpieczeństwem informacji. Dla wielu przedsiębiorców istotne jest również to, jakie inne usługi oferuje firma. Klienci z Chorzowa, korzystając z EkoAkty, mają okazję zdecydować się m.in. na digitalizację akt, archiwizację oraz przechowywanie dokumentacji.

Nieprzestrzeganie RODO może doprowadzić do tego, że przedsiębiorstwo będzie zmuszone borykać się z bolesnymi konsekwencjami złamania prawa. Można do nich zaliczyć wysokie grzywny oraz utratę zaufania wśród dotychczasowych i potencjalnych klientów. Nawiązanie współpracy z doświadczonym i cenionym usługodawcą zdejmuje z barków przedsiębiorcy to ryzyko. W efekcie, zamiast niepewności i ciągłego weryfikowania stosowanych procedur, może w pełni skupić się na zarządzaniu firmą.

Jeśli jesteś firmą i chcesz wykonać niszczenie dokumentów w Chorzowie to zapraszamy do firmy EkoAkta – https://www.ekoakta.pl/