Sklep internetowy - dobry pomysł na własny biznes

Sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Mamy coraz mniej czasu, dlatego najłatwiej zrobić nam zakupy bez wychodzenia z domu lub po prostu za pośrednictwem internetu w telefonie. Dlatego mało który sklep stacjonarny nie posiada swojego odpowiednika w internecie.

JAK ZACZĄĆ?

Na początku najważniejsza jest analiza naszego planu i ustalenie, co i komu chcemy sprzedawać. Obranie grupy docelowej jest niezwykle istotną kwestią.

TOWAR

Kolejnym krokiem będzie nawiązanie kontaktów z potencjalnymi dostawcami. Ogromną ich bazę znajdziemy oczywiście w internecie.

SKLEP W INTERNECIE

Samo uruchomienie sklepu nie stanowi większego problemu, Może nim być jedynie wybór odpowiedniego oprogramowania. Dla początkującego przedsiębiorcy najlepszym rozwiązaniem będzie kupno gotowego już oprogramowania. W pakiecie otrzyma on nie tylko wspomniane oprogramowanie, ale także domenę i w razie konieczności pomoc techniczną. Ceny takich oprogramowań nie są wygórowane.

Początkowo sklep internetowy można prowadzić z domu. Z czasem jednak może się okazać, iż konieczne będzie zatrudnienie pracowników i wynajęcie lokalu. Dobrze też pomyśleć o magazynie, w którym znajdować się będzie zakupiony od naszego dostawcy towar. Tutaj warto więc, już w ramach początkowego planowania, wziąć pod uwagę wydatki z tym związane, a także z opłatami za telefon czy internet.

W ramach promocji naszego raczkującego sklepu warto postawić na reklamę tradycyjną, czyli ulotki, bilbordy, radio, ale także sprzedaż naszych produktów na popularnych internetowych aukcjach.

Kolejną istotną sprawą jest fotografowanie produktów, a także obrobienie zdjęć i jak najdokładniejsze ich opisanie. To niezwykle istotna sprawa w przypadku handlu internetowym.

Jeżeli zamierzacie prowadzić internetowy butik, pamiętajcie o tym, iż klient na prawo do zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny, najczęściej w ciągu dwóch tygodni od momentu otrzymania przesyłki.

Zamieszczenie na stronie internetowej sklepu dokładnych informacji o firmie, a więc imienia i nazwiska właściciela lub nazwy, adresu, telefonu, możliwości wystawiania faktur, pamiętanie o paragonach dołączonych do przesyłki, zwiększają wiarygodność sklepu i sprawia, że klient wróci do sklepu ponownie.