Sejf na złoto – jaki wybrać?

Wiele osób decyduje się obecnie na inwestowanie w złoto, kolekcje numizmatyczne i cenną biżuterię. Jest to spowodowane niskim oprocentowaniem lokat oszczędnościowych oraz opodatkowaniem i tak już niewielkiego z nich zysku. Chociaż inwestowanie w złoto nie przynosi szybko efektów i wiąże się często z długim oczekiwaniem na satysfakcjonującą stopę zwrotu, to jest jednak wciąż uważane za bezpieczne lokowanie kapitału, co dodatkowo przesądza o jego popularności.

Skrytka bankowa na sztabki złota?

Nabycie złota inwestycyjnego wiąże się na ogół z koniecznością jego długotrwałego przechowywania w bezpiecznym miejscu. Można oczywiście posiadany kruszec zdeponować w skrytce bankowej lub w Mennicy Polskiej. Takie rozwiązanie jest sprawdzone i bezpieczne, ale wiąże się też z niemałymi opłatami, które uszczuplą ewentualny zysk z inwestycji w złoto. Ponadto nie wszystkie oddziały banków oferują usługę przechowywania kruszcu, a jedynie niektóre i to głównie w dużych miastach. Z powodu kosztów i ograniczonej dostępności usługi przechowywania złota przez banki nie jest to na pewno optymalna metoda jego zdeponowania i zabezpieczenia.

Złoto w sejfie domowym?

Jeśli zaopatrzymy się w antywłamaniowy sejf, to całkowicie bezpiecznym i przy tym komfortowym miejscem przechowywania złota może stać się własny dom. Oczywiście pod kilkoma warunkami. Decydując się na taki wariant, należy przede wszystkim wybrać sejf nie tylko wyposażony w na tyle zaawansowana zabezpieczenia, że nie sforsuje ich włamywacz, ale także taki, którego złodziej nie wyniesie z domu. Trzeba też wziąć pod uwagę wielkość sejfu, by na pewno była ona wystarczająca do umieszczenia w nim posiadanych kosztowności. Kluczową kwestią jest również klasa sejfu określająca górną wartość przechowywanych w nim przedmiotów. Warto też zastanowić się nad odpowiednim, możliwie najbardziej dyskretnym, miejscem umieszczenia sejfu.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Solidny sejf domowy ma niewątpliwą przewagę nad skrytką bankową, ponieważ jest łatwo dostępny dla właściciela kosztowności, nie generuje dodatkowych kosztów, a także ma bardziej uniwersalne zastosowanie, gdyż można w nim nie tylko przechowywać złoto, ale także monety, biżuterię czy drogocenne zegarki. Decydując się na zakupienie wysokiej klasy antywłamaniowego sejfu, który posiada certyfikaty renomowanych instytucji, należy się naturalnie liczyć z tym, że jego cena może być dość wysoka. Nabycia profesjonalnego sejfu nie warto jednak sprowadzać do wydatku, ale raczej traktować jako opłacalną inwestycję w bezpieczeństwo na lata.

Sprawdź więcej na: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-meblowy/