Jak założyć bloga?

Blogi już od dawna nie są tylko internetowymi pamiętnikami. Teraz to także świetny sposób na zarobek. Przyjrzyjmy się więc, w jaki sposób założyć bloga i jak dobrze na nim zarobić.

JAK ZAŁOŻYĆ BLOGA?

Najlepszą opcją będzie założenie bloga firmowego na platformie WordPress.org.

1. Pobierz WordPress ze strony oficjalnej.
2. Rozpakuj archiwum, a następnie rozmieść pliki na katalogowym serwerze /www/nazwadomeny.pl np. za pomocą Filezilla.
3. W panelu administratora utwórz potrzebną Ci, by móc przechowywać wpisy, bazę danych.
4. Pod adresem http://www.twoja-domena.pl/wp-admin/install.php rozpoczniesz instalowanie, przy czym niezbędne będzie podanie nazwy użytkownika, a także bazy danych. Po wpisaniu hasła przechodzisz dalej i instalacja zostanie zakończona.

Szablony do bloga dostępne są, np. na stronie motywywordpress.pl.

JAK SPRAWIĆ, BY TEKSTY BYŁY CZYTANE?

* Przede wszystkim dowiedz się, z kim masz do czynienia, z jakimi odbiorcami i jakie teksty ich interesują? Do tego celu świetnie nada się ankieta.

* Umieszczaj skuteczne rodzaje postów. Zaliczają się do nich listy, np. 10 ulubionych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Liczby przyciągają uwagę obserwatorów. Dobrze też pisać artykuły poradnikowe, np: Jak schudnąć w 30 dni?

PROMOWANIE BLOGA

* SEO – pozycjonowanie strony. Wyszukiwarka Google to główna sprawczyni ruchu w internecie. Warto zadbać o to, by każdy tekst na blogu uwzględniał frazy kluczowe.

* Osobiste kanały social media. Najpopularniejszym kanałem w Polsce w dalszym ciągu jest Facebook, dlatego to właśnie przede wszystkim on powinien służyć do promocji bloga. Konta na Facebooku, coraz popularniejszym Instagramie i Twitterze to świetny sposób na promocję, dlatego warto poznać specyfikę tych mediów, by móc dostosować do nich swoją komunikację z obserwatorami.

* Gościnne wpisy innych blogerów. Współpraca blogerów to jedna z najlepszych form promocji, która przynosi korzyści każdej ze stron.

* Aktywny udział w grupach tematycznych na Facebooku. Dziel się wiadomościami, doradzaj i… wrzucaj linki do swojego bloga.

Dzięki tym podpowiedziom Twój blog powinien rozkwitnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here