Czy kompletacja zamówień w magazynie dla e-commerce może być prostsza

Szybkość realizacji napływających zamówień to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją przedsiębiorcy z branży e-commerce. Możliwie najkrótszy czas otrzymania zamówionych produktów staje się coraz ważniejszym kryterium dla wielu klientów, dla których szybka wysyłka staje się ważniejsza niż promocyjna cena. Jak sprawić, aby kompletacja zamówień w obrębie magazynu przebiegała sprawniej? Oto 4 obszary, nad którymi warto pochylić się w pierwszej kolejności.

1.     Jednolita kompletacja zamówień w całym obiekcie

Aranżując dostępną przestrzeń magazynową warto upewnić się, że kompletacja zamówień na terenie magazynu przebiega w taki sam sposób na terenie całego obiektu. Ujednolicone procedury w obrębie całego magazynu stanowią najlepszą gwarancję, że pobór towarów w poszczególnych sekcjach przestrzeni składowania będzie odbywać się w analogiczny sposób.

Po przyuczeniu pracowników magazynu (zarówno kadry kierowniczej, jak i szeregowych magazynierów) kompletacja zamówień odbywa się szybciej, redukując przy tym ryzyko pomyłek w wysyłce czy spowodowania strat produktowych.

2.     Pełne wykorzystanie kubatury obiektu

Kompletacja zamówień staje się prostsza w sytuacji, gdy zainstalowane regały magazynowe są częścią skrojonego pod wymiar projektu. Doświadczeni producenci regałów dokładają wszelkich starań, aby stworzone przez nich projekty wykorzystywały w pełni dostępną przestrzeń, wychodząc naprzeciw potrzebom danej firmy e-commerce.

3.     Dobór odpowiednich regałów

Prędkość kompletacji zamówień jest również uzależniona od rodzaju stosowanych w magazynie regałów. Poza stosowanymi powszechnie regałami półkowymi czy paletowymi, warto rozważyć inwestycję w bardziej wyspecjalizowane konstrukcje, takie jak regały na odzież wiszącą czy regały dłużycowe, wykorzystywane powszechnie w branży budowlanej czy automotive.

4.     Automatyzacja procesów magazynowych

Magazyny obsługiwane wyłącznie drogą manualną ustępują systemom automatycznym – coraz większą popularnością cieszą się zarówno zróżnicowane oprogramowanie WMS, jak i koncepcja automatycznego magazynu, w którym gromadzone jednostki trafiają w dalszą drogę przy minimalnym udziale człowieka, co wydatnie przyspiesza kompletację zamówień.

Kompletacja zamówień przebiega zbyt wolno? Skontaktuj się z ekspertami Nedcon Silesia

Zastanawiasz się nad gruntowną przebudową magazynu, dzięki której kompletacja zamówień stanie się wydajniejsza? Wyślij zapytanie do opiekunów inwestycji marki Nedcon Silesia – doświadczonego przedsiębiorstwa, specjalizującego się w projektowaniu i produkowaniu regałów magazynowych. Już dziś dołącz do grona ponad 1000 marek, które zdecydowały się na współpracę z marką Nedon.